streda, decembra 27, 2006

Dexter

Blog sa presťahoval na túto adresu.

Práve v týchto Vianočných dňoch kukám jeden parádny seriál, ktorý sa volá Dexter. Je natočený podľa novely od Jeff Lindsay "Darkly Dreaming Dexter" a sleduje osud Dextera Morgana (Michaela C. Hall). Dexter je úspešný kriminálny vedec, ktorý sa zaoberá krvou. Áno, krvou a hlavne tým, akým smerom vytryskne z obete a podobne. Hlboko pod jeho neodškriepiteľnou charizmou sa však schováva hrozná pravda. Už od malička poľuje na zločincov a vrahov, ktorým sa darí unikať pred pazúrmi zákona a spravodlivosti. Je to psychopat, ktorý nemá žiadne city. V podstate je to trpiteľ, ničomníkov nezabíja preto, že by ho to bavilo, ale preto, že to je jedna jediná vec, ktorá ho naplňuje.

Rozbor povahy hlavného hrdinu:
Dexter Morgan považuje sám seba za emocionálne bezcitného človeka, ktorý nemá so svetom normálnych ľudí nič spoločné. Sex a láska ho v žiadnom prípade nezaujímajú. Svoj vzťah s Ritou pokladá iba za vec, ktorá mu pomáha vyzerať normálnejšie a bije sa s imidžom chladnokrvného vraha. Jedna z jeho predností je však lojálnosť ku svojej rodine. Ako sám povedal "Ak by som bol schopný milovať, určite by som miloval Harryho" (Harry je jeho nevlastný otec, ktorý adoptoval Dextera vo veku troch rokov po krvavom masakry). Na konci série číslo 1 sa dozvedáme, že v skutočnosti mu záleží oveľa viac na šťastí jeho priateľky, ako si sám myslí. Dexter má rád deti. Vie, že mu Rita môže veriť vo veciach, čo sa týkajú jej detí a tak si je toho aj patrične vedomý.

Zvieratá ho však nemajú radi, čo mu spôsobuje ťažkosti, ak vyvolená obeť má nejaké to domáce zvieratko. Jeho trofej, ktorú si starostlivo uchováva po každej obeti, je zaschnutá krv na laboratórnom sklíčku. tie si uchováva v precízne zostavenej a uloženej drevenej debničke. Aby mu poklad nikto nenašiel, tak ho schováva za klimatizáciou v stene.

Nemôžem si pomôcť ale neskutočne mi prirástol k srdcu tento charakter, a tak mi je ľúto, že prvá séria už skončila. Ale na jeseň roku 2007 by sa mala dostať na obrazovky 2 séria, tak už teraz sa neviem dočkať.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro