streda, januára 10, 2007

Kniha, ktorá zmení Váš život

Blog sa presťahoval na túto adresu.

Chcete vedieť získať množstvo nových priateľov? želali by ste si schopnosť vedieť rýchlo a efektívne priviesť druhých na Váš štýl zmýšľania? Chceli by ste sa stať lepším rodičom alebo obchodníkom? Tak práve pre Vás je určená táto kniha. Klasika, ktorá sa volá Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí (How to Win Friends & Influence People), si našla svoje miesto v nejednej knižnici ľudí, ktorých zaujíma, ako sa lepšie správať k druhým a ako rozdávať dobro všade tam, kam vkročíme.

Táto klasika bola pôvodne napísaná a vydaná už v roku 1937. Jej autor je svetoznámy spisovateľ Dale Carnegie, ktorý bol známy svojou obľúbenosťou medzi druhými. Môžte sa pýtať: ako mi pomôže kniha, ktorá je na svete už takú dlhú dobu? Odpoveď je jednoduchá. Táto kniha nie je o tom, ako riadiť biznis, ako zbohatnúť za 10 dní alebo ako si vybrať najlepší televízor. Je však o niečom pre mňa omnoho fascinujúcom a to je téma medziľudských vzťahov. Je o tom, ako sa rozprávať s bežnými ľuďmi, ktorých stretávame v práci, s Vašimi zamestnancami, kolegami tak, aby sa cítili dôležito, aby ste im minimálne zlepšili ich pocit z toho že sú vo Vašej prítomnosti.

Táto kniha nie je založená na suchej teórii, ale na skúsenostiach samotného autora a jeho študentov.

Čo je však základným posolstvom tejto knihy? Je to v podstate hlavná myšlienka: " Správaj sa k druhým tak, ako chceš aby sa aj oni správali k tebe." Ako to však dosiahnuť? Pomocou empatie. Zaujímajte sa o život druhých, o ich problémy, porozumejte ich motívom a záujmom. Pochváľte ich, ak si to zaslúžia, povzbuďte ich ak to naozaj potrebujú. Zistite, že jednou z najhlavnejších ľudských potrieb je cítiť sa dôležitým.

Dale Carnegie bol učiteľom komunikačných schopností. V každej kapitole nás zaujme určitými otázkami a poučnými príbehmi. Naznačí hlavnú myšlienku každej kapitoly. V knihe vystupjú príbehy zo života takých ľudí, ako napríklad Abraham Lincoln alebo Theodore Roosevelt. Ku konci každej kapitoly je jedna veta, v ktorej je zhrnutá celá pointa a je vlastne tým magickým pravidlom, ktorým by sme sa mali riadiť.

Túto knihu vrelo odporúčam, mala by byť súčasťou každého moderného človeka, ktorý sa chce naučiť porozumieť druhým. Čo je hlavne fajn, že sa dá kniha zohnať aj u nás na Slovensku.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

7 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Áno, poznáme to-moji rodičia ju mali-ešte za slovákštátu sa preklad volal- Ako obcovať s ľuďmi

charon povedal(a)...

mam dojem ze "win friends" neznamena ziskat mnozstvo priatelov, ale ziskat svojich priatelov pre svoju vec; skonvertovat ich, zmenit sposob ich myslenia

CharismaSeeker povedal(a)...

Dobrá poznámka...

Anonymný povedal(a)...

Tiez som bol kedysi nadseny tymito knihami. Po case som prisiel na to, ze knihy DC ucia ako manipulovat ludmi a pripadne im liezt do zadku. V nasej kulture vas s doporucovanym modelom spravania rychlo prekuknu ako rytoleza a vohnouta.

Anonymný povedal(a)...

carnegie je dost o manipulovani a manipulovanie nieje riesenie

Anonymný povedal(a)...

to je taka blbost co pisete som zena a tie vase hlupe rady su fakt plytke to , ze vyhladavate taketo stranky svedci o vasom malom sebavedomi a mozno aj nieco inom...!!!

Anonymný povedal(a)...

Hello! I'm newbie in Internet, can you give me some useful links? I know only about Yahoo [url=http://yahoo.com]Yahoo[/url] http://yahoo.com Yahoo

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro