sobota, januára 20, 2007

Krvavý diamant

Blog sa presťahoval na túto adresu.
A do tretice ešte jeden vynikajúci film, ktorý som videl v poslednej dobe, Krvavý diamant(Blood diamond).

Príbeh filmu Krvavý diamant sa odohráva počas civilnej vojny v Sierra Leone. Hrdinami sú bývalý žoldnier zo Zimbabwe Danny Archer (Leonardo DiCaprio) a mendský rybár Solomon Vandy (Djimon Hounsou). Obaja muži sú Afričania, ale ich situácia je diametrálne odlišná. Ich osudy spojí snaha nájsť vzácny ružový diamant – kameň, ktorý dokáže zmeniť život... alebo ho ukončiť.

Solomon bol nútený pracovať na diamantových poliach, kde našiel a ukryl vzácny drahokam. Vie, že po prípadnom odhalení ho čaká okamžitá smrť. Ale vie aj to, že by mohol s jeho pomocou zachrániť nielen svoju ženu a dcéry, ale hlavne svojho syna pred osudom, ktorý ho čaká ako vojaka v detskej armáde.

Archer, ktorý sa živý výmenou diamantov za zbrane sa o vzácnom kameni dozvie vo väzení, kde sedí za pašeráctvo. Vie, že diamant ako tento mu poskytne životnú šancu – znamená letenku z Afriky a únik z kruhu násilia korupcie.

Maddy Bowen (Jennifer Connelly) je idealistická americká novinárka, ktorá sa snaží odhaliť pravdu za konfliktom s diamamntami, odhaliť spoluvinu tých, ktorý zvolili profit pred princípmi. Maddy vyhľadá Archera, aby jej pomohol s novinovým článkom, ale čoskoro zisťuje, že on ju potrebuje viac ako ona jeho... Spoločne sa vydajú na cestu naprieč rebelským teritóriom. Na cestu, ktorá môže zachrániť Solomonovu rodinu a dať Archerovi druhú šancu...

Zdroj: continental-film.sk

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro