piatok, januára 19, 2007

Malá Miss Sunshine

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Keď už som sa tak rozbehol s rubrikou filmy, tak tu spomeniem aj jednu strašne srandovnú komédiu o americkej šialenej rodinke, ktorá nás dokáže aj poučiť. V originále sa tento film volá Little Miss Sunshine.

Hitom filmového festivalu Sundance sa stala nekonvenčná americká komédia o jednej z najroztomilejšie dysfunkčných rodín. Nikomu z Hooverovcov sa príliš nedarí – no určite nie preto, že by nevynakladali dostatok snahy. Otec Richard (Greg Kinnear), nezdolne optimistický motivačný rečník, sa zúfalo snaží predať svoj program, ako sa stať úspešným v deviatich krokoch – viac-menej bez úspechu.

Matku rodiny a „strážkyňu cti“ Sheryl (Toni Collette) ustavične desia výstredné tajomstvá, ktoré jej najbližších obklopujú. Hrôzu jej naháňa predovšetkým brat Frank (Steve Carell), odborník na Prousta so samovražednými sklonmi, ktorý sa práve vrátil z nemocnice. Potom sú tu mladší Hooverovci a ich nie príliš reálne sny. Okuliarnatá a mierne zaokrúhlená sedemročná Olive (Abigail Breslin), ktorá sa už vidí s korunkou detskej kráľovnej krásy. A búrlivácky tínedžer Dwayne (Paul Dano), ktorý je zaprisahaným obdivovateľom Nietzscheho a je pevne rozhodnutý nepovedať jediné slovo, kým ho neprijmú na leteckú akadémiu.

Čerešničkou na torte je vulgárny a pôžitkársky starý otec (Alan Arkin), čerstvo vyhodený z domova dôchodcov pre šnupanie opiátov. Možno nie sú príkladmi dokonalého duševného zdravia, no keď Olive vďaka šťastnej náhode dostane príležitosť zúčastniť sa na prestížnej súťaži Malá Miss Sunshine, celá Hooverovie rodina jej dokáže byť skvelou oporou. Všetci sa naskladajú do hrdzavejúcej dodávky a vydajú sa na trojdňovú tragikomickú cestu plnú bláznivých prekvapení. Na konci ich čaká Oliviina veľká premiéra, ktorá celú rodinu nečakaným spôsobom zmení.

Zdroj: bontonfilm.sk

Ak chcete získať informácie, ako sa dostať k tomuto filmu, tak si pozrite tento odkaz

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro