pondelok, januára 22, 2007

Nočná Hliadka

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Dej knihy, ktorý sa odohráva v Moskve, zachytáva epickú bitku medzi dobrom a zlom, opisuje príbehy zo života rasy nadľudí respektíve ľudí, so zvláštnymi schopnosťami, ktorí slúžia buď strane Svetla alebo strane Tmy. Príbeh vytvoril brilantný ruský autor menom Sergei Lukyanenko. Iný alebo po anglicky "The Others" majú schopnosť vstúpiť do sveta tieňov, v ktorom neexistujú obmedzenia, do sveta, v ktorom nažívajú v krehkom miery, ktorý môže narušiť blížiaca sa revolúcia a očakávaný príchod Vyvoleného, ktorý ma zvrátiť priebeh bitky medzi týmito dvoma stranami.

Anton Gorodetsky, mladý agent Nočnej hliadky, je vo svojej podstate iba pešiakom vo vojne mocností, ktorým šéfuju na strane Svetla Geser a na strane zla Zavulon. Zamiluje sa do 24 ročnej doktorky, menom Svetlana Nazarova, ktorú sprevádza životom strašná kliatba. Kým Anton hľadá spôsob, ako zničiť kliatbu, stretne chlapca menom Egor, ktorý má v sebe skryté magické schopnosti, avšak je na vážkach, ku ktorej strane sa má pridať, či ku strane dobra a svetla, ktorú reprezentuje Nočná Hliadka alebo ku strane zla a temnoty, ktorej vládne Denná Hliadka.

Ako sa hazarduje s osudom ľudstva, Anton je vystavený skúške oddanosti ku strane svetla a Svetlana je čoraz viac vťahovaná do exotického sveta plného mágie, duelov medzi kúzelníkmi, bytostí, ktoré dokážu meniť svoju podobu na zvieratá, stríg a upírov.

Celý príbeh tvorí trilógia, ktorej jednotlivé časti sa volajú: Nočná Hliadka (Night Watch), Denná Hliadka (Day Watch), Súmračná hliadka (Twilight Watch). Zatiaľ boli sfilmované prvé dve knihy, respektíve dva filmy, ktoré nesú názov po prvých dvoch knihách, ale líšia sa v určitých veciach od svojej predlohy. Ak by som to mal posúdiť, tak knihy sú omnoho lepšie, pretože detailnejšie vystihujú atmosféru chudobného Ruska, špinavých nočných ulíc, komplikované charaktery a vôbec, kniha ma oveľa viac pohltila. Detailnejšie je aj opísané vstupovanie do sveta tieňa, v ktorom sa zostrujú zmysly, v ktorom sa dá prechádzať cez inak neprekonateľné prekážky a v ktorom sa odohráva aj väčšina napínavých bitiek.

Povinné čítanie pre každého fanúšika sci-fi žánra, ale aj keď ním nieste, aj tak si ju prečítajte.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro