nedeľa, januára 28, 2007

Súmračná Hliadka

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Tretia kniha v poradí z tohto kúzelného sveta sa vola Súmračná Hliadka (The Twilight Watch). Tri roky ubehli od udalostí z knihy Denná Hliadka. Antonova žena a dcéra si užívajú prázdniny v dedine neďaleko Moskvy kde Anton pracuje, keď mu jeho šéf Nočnej Hliadky oznámi, že dostali anonymný list. Jeden z ich rodu, čiže jeden iný, kto má nezvyčajné schopnosti, sa rozhodol odhaliť pravdu obyčajnému človekovi, ktorého sa chystá premeniť na jedného z nich.

List poslali aj šéfovi Dennej Hliadky Zavulonovi a ešte aj Inkvizícii, ktorej sídlo poznajú iba najvyšší mágovia a čarodejníci. Prvýkrát v histórii sa spoja sily obidvoch organizácii a spolu sa rozhodnú prísť tomuto zradcovi na stopu. Anton reprezentuje Nočnú Hliadku zatiaľ čo Denná Hliadka poslala svojho vysokého upíra menom Kostya Saushkin, Antonovho známeho.

Vyšetrovanie začína v komplexe apartmánov, kde za pomoci svojich magických schopností vypočúvajú obyvateľstvo...

Druhá polovica knihy sa zaoberá tým, že Anton narazí na silnú čarodejnicu, ktorá sa skrýva pred niečím alebo niekým v lese...

Na konci nám autor podáva vedecký pohľad na magické schopnosti jeho hrdinov a s prekvapivým záverom končí celá trilógia.

Súvisiace články: Nočná Hliadka, Denná Hliadka

Blog sa presťahoval na túto adresu.

1 komentárov:

Izák povedal(a)...

Kedy natočia tretí a konečný diel asi nevieš však?? Podla mňa to už bude čoskoro keďže "Dennú hliadku" natočili v 2006 a " Nočnú hliadku" v 2004..

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro