sobota, januára 20, 2007

Záhada reči tela odhalená

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Reč tela. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo o sebe dávate najavo touto formou komunikácie? Čo o Vás hovorí Vaše telo?

Vyskúšajte toto: Keď budete najbližšie v skupinke ľudí, venujte aspoň malý moment tomu, aby ste zistili, čo hovorí ich reč tela, aký dojem vo Vás utvárajú. Vyzerajú silno, sebavedome a motivovaní? Alebo pokorne, placho, rozpačito či stratení?

Vidíte v tom hranicu, keď človek dáva o sebe najavo svojmu okoliu, že je atraktívny či neatraktívny? Ak nie, tak ma nechajte vysvetliť.

Muži, čo majú silnú, sebavedomú reč tela sú ATRAKTÍVNI. Naopak, muži, čo ju nemajú takú, ako v predchádzajúcom prípade, sú NEATRAKTÍVNI.

Choďte pred zrkadlo a dobre sa preštudujte, akú máte reč tela.

Sú Vaše ramená zhrbené, alebo ste vzpriamený? Pri kráčaní držíte hlavu vysoko a rovno, alebo máte tendenciu zdráhať sa očnému kontaktu a pozeráte dole?

Keď sú Vaše ruky a nohy prekrížené, signalizujete ostatným, že nie je šanca prísť k Vám a porozprávať sa, a že nie ste ochotný spoznať niekoho nového. Keď zmeníte reč tela, keď nebudete dávať najavo tú neochotu a uzavretosť voči novým veciam, asi sa budete cítiť zo začiatku divno.

Kľudne sa môže stať, že za Vami príde očarujúca "blonska", aby sa spýtala na cestu do baru, ktorý je o ulicu nižšie. Môže sa stať, že s ňou budete tráviť celý večer a keď sa jej opýtate, prečo prišla práve za Vami, keď je bar len neďaleko, tak Vám odpovie: "Vyzerali ste tak otvorene. Tvoj kamarát mi pripadá veľmi zlatý, tak, viete čo? Je to úplne jedno!"

Zmyslom tohto článku nie je presvedčiť Vás, že ak máte dokonalú reč tela, tak vyriešite všetky problémy so ženami. Čo je však podstatnejšie, je dôležitosť Vašej reči tela a to, ako ju dokážu podvedome prečítať ľudia navôkol Vás a spraviť si prvý dojem.

Ak chcete viac dôkazov o tom, že to funguje, tak si preštudujte reč tela hercov, ako sú Tom Cruise či Russell Crowe. Vidíte, ako stoja a ako kráčajú svetom - s mocou, vzpriamene, vždy sa pozerajú ľuďom priamo do očí.

Teraz si ich však predstavte so zhrbenými ramenami, hlava dole a ohnutá, s uhýbavým pohľadom.....divné že?

Ak chodíte po svete s mocou a energiou, ostatní ľudia si budú myslieť, že takýto ste aj vo vnútri.

Ak pri rozhovore s nimi im pozeráte priamo do očí, nadobudnú pocit, že to čo im chcete povedať, má určitú hodnotu nielen pre nich, ale aj pre Vás.

Tieto veci sú kritické hlavne pri interakcii s nežnejším pohlavím. Ak s nimi komunikujete tým štýlom, že ste neistý, nesmelý, a máte malé sebavedomie, budete vidieť množstvo "riťúl"... ale kráčajúcich preč od Vás.


Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro