pondelok, februára 19, 2007

6 dôvodov, prečo si zlepšiť reč tela

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Keď sme v škole alebo v práci, učia nás, aby sme si zlepšili našu slovnú zásobu. Rozširovaním a zlepšovaním slovníka sa snažíme upútať, presvedčiť ľudí. V skutočnosti by sme sa však mali venovať zlepšovaniu reči tela pre tieto dôvody:

1. Slová sú len 7 percent komunikácie
Zvyšok je tón hlasu (38 percent) a reč tela (55 percent). To je na základe výskumu pod vedením profesora Alberta Mehrabiana. Tieto čísla sa môžu líšiť v závislosti od situácie, v ktorej sa nachádzame a čo chceme povedať (rozhovor po telefóne je určite inší ako komunikácia tvári v tvár), ale reč tela je napriek tomu veľmi dôležitá časť komunikácie.

2. Zvýšite si Vašu príťažlivosť
Nezáleží na tom, čo poviete, ale ako to poviete. Lepšia póza, otvorenejšia, kontrolovaná reč tela spraví každého viac atraktívnym, nielen čo sa týka žien, ale aj v práci, pri spoznávaní nových ľudí a tak ďalej.

3. Emócie sa vzťahujú na reč tela
Emócie pôsobia aj odzadu. Ak sa cítite dobre, tak sa usmievaš. Ak sa prinútite vyčarovať úsmev, tak sa budete cítiť dobre. Ak sa cítite unavene alebo nanič, tak sedíte zhrbene a pokrútene. Ak sedíte zhrbene a pokrútene, budete sa cítiť negatívnejšie a unavenejšie. Stačí, keď vyskúšate sedieť rovno a vystreto 5 minút a hneď pocítite zmenu energie vo Vašom tele.

4. Zredukujete zmiešané signály
Ak ste na pohovore kvôli práci a rozprávate stálym pevným hlasom samé pozitívne veci, ale Vaša reč tela pôsobí nervózne a chaoticky, tak máte dosť veľkú šancu prácu nedostať. Čo by ste mali chcieť dosiahnuť je stav, v ktorom budú slová, ktoré rozprávate a reč Vášho tela v súlade a aby hovorili jednu a tú istú vec.

5. Zlepšíte si Vaše komunikačné schopnosti
Ak si zlepšíte reč tela, tak máte mocný nástroj k tomu, aby ste dávali Vaše pocity najavo výraznejšie. Môže vzniknúť spojenie alebo preskočiť iskra oveľa rýchlejšie.

6. Lepší prvý dojem
Každý škatuľkuje ľudí už pri prvom pohľade na nich, aj keď sa mnoho krát tomu zdráhame. Všetci si utvoríme prvý dojem z novo poznanej osoby a na základe toho im priradíme určité vlastnosti. Tento obraz v pamäti dlho pretrváva. Zlepšením reči tela budete dávať ľuďom možnosť si o Vás myslieť lepšie veci.

Súvisiace články: Záhada reči tela odhalená, Umenie počúvať


Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro