utorok, februára 27, 2007

Cvičenie pre lepšiu konverzáciu a sebavedomie

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Čo by ste odpovedali, ak by Vás chcel niekto skutočne spoznať? Čo by sa Vás asi spýtali a čo by ste im odpovedali? Tieto otázky sa nedajú len tak ľahko zodpovedať. Musíte mať pevný pohľad na seba a na svet, kde sa práve teraz nachádzate a kam sa chcete dostať. Ak si položíte tieto otázky, tak sa donútite premýšľať nad svojim životom, čo je hlavnou pointou tohto článku. Ak budete bez váhania schopný odpovedať na tieto otázky, pocítite nárast v sebavedomí a zlepšenie Vašej mienky o sebe.

1. Čo je Vaša vášeň?
2. Povedzte mi o sebe 5 zaujímavých vecí.
3. Čo Vás robí v skutočnosti šťastným?
4. Povedzte mi jednu z Vašich charakterových vlastností, ktorú si na sebe najviac ceníte.
5. Čo sú dôležité veci, ktoré vyhľadávate u partnera?
6. Prečo sú tieto veci pre Vás dôležité?
7. Ak by niekto o Vás napísal zoznam vlastností, čo by mali vyhovovať Vašim potenciálnym partnerom, čo by to boli za vlastnosti?
8. Aké sú Vaše sny do budúcnosti?
9. Aké sú 3 hlavné skúsenosti vo Vašom živote, ktoré z Vás urobili to, čím ste?
10. Vymenujte o sebe 3-5 negatívnych názorov, ktoré Vás držia pozadu a čo by ste radi zmenili.
11. Čo sú Vaše slabosti a ako by sa dalo pozerať na každú Vašu slabosť tak, aby ste ju videli ako pozitívnu vec?
12. Čoho sa v skutočnosti bojíte pri stretávaní partnerov, s ktorými by ste mohli sformovať dlhodobý vzťah?
13. Aké sú Vaše názory na opačné pohlavie v zmysle vzťahov, hodnosti a dosiahnuteľnosti?

5 Tém
Premýšľajte o piatich konverzačných témach, ktoré sú pre Vás vášňou a o ktorých sa dokážete neskutočne dlho rozprávať. Vymyslite si nejakú otvorenú otázku, pomocou ktorej môžte nadviazať túto tému.

Emociálne zbližovanie
Spravte si zoznam každej pozitívnej emócie, akú ste kedy cítili. Napíšte ku každej nejaký nadpis príbehu alebo príhody, kedy ste cítili túto emóciu.

Schopnosť rozprávať príbehy
Napíšte si príhodu z Vášho života. Dajte jej výstižný nadpis, pridajte emócie, detaily a rozprávajte ju z "Ja"perspektívy. Potom si preberte tento príbeh znovu a a pridajte viac detailov a emócií. Odoberte zbytočné a nudné fakty a vysvetlite si prečo a akým spôsobom ste cítili danú emóciu.


Blog sa presťahoval na túto adresu.

1 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

[p]This collection [url=http://www.linksoflondonbraceleted.co.uk]links of london jewellery sale
[/url] is made for young young children and adolescents . And [url=http://www.linksoflondonbraceleted.co.uk]links of london jewellery[/url] today, jewelry pieces created with Pandora style beads (European beads) are very famous around the world too . The latest Thomas sabo Bracelets may very well be given for one's most [url=http://www.llinksoflondon.co.uk]links of london[/url] close relatives . People love this kind of beads because of their beautiful colors, lovely designs and brilliant [url=http://www.llinksoflondon.co.uk]links london charms[/url] luster . Recommendations can also be a [url=http://www.linksoflondonringuk.co.uk]links of london ring uk
[/url] useful supply of knowledge, what better way to gauge the level of services you can assume than by listening to what other folks must say about their experience buying jewellery on the thomas sabo ireland . It隆炉s sexy, [url=http://www.linksoflondonringuk.co.uk]links of london bracelets[/url] sassy, has a whole lot of attitude and is a far cry from charm bracelets of the past . Charming is a sister brand of Ti Sento, a fashionable leading [url=http://www.linksoflondonringuk.co.uk]links of london bracelets uk[/url] brand of luxury yet affordable jewellery . This latest success is further confirmation of the brand隆炉s commitment to sport, which also includes F1 star Nico Rosberg, Bayern Munich [url=http://www.linksoflondonringuk.co.uk]links of london uk[/url] and Nuremberg隆炉s football and ice hockey teams.[/p]

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro