pondelok, februára 05, 2007

Lovci duchov

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Tak zhruba tak nejak by sa dal preložiť originálny názov jedného z mojich najobľúbenejších seriálov, ktorý sa volá Ghost Hunters. Čo je hlavnou myšlienkou tohto seriálu? Ako už samotný názov napovedá, celý dej sa točí okolo hľadania dôkazov o existencii paranormálnych javov a duchov.

Kde sa to odohráva? Tým "hľadačov" je zložený z postáv, ktorým jasne dominuje zakladateľ spoločnosti TAPS Jason Hawes a spoluzakladateľ Grant Wilson. O nových prípadoch sa dozvedia tak, že im do základne zavolá osoba, ktorá je trápená paranormálnymi javmi a chce sa o noch dozvedieť niečo viac. A tak sa tým vydá na cestu naprieč celou Amerikou, len aby sa dostali do strašidelných miest a domov, kde by mohli uskutočňovať svoje pátranie.

Proces pátrania prebieha tak, že nastavia na určité miesta infračervené a normálne kamery, ktoré potom nechajú bežať celú noc. Okrem toho chodia po domoch s diktafónom a digitálnym teplomerom, aby mohli zaznamenať rôzne tepelné výkyvy, ktoré sprevádzajú príchod nejakej entity. Na video sa im zatiaľ podarilo zachytiť zopár zaujímavých kúskov, ktoré sa pokúsim vyhľadať a umiestniť na blog.

Oficiálna stránka organizácie TAPS.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro