sobota, februára 03, 2007

Náuka o snoch [film]

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Podivný výlet do kolážovej ríše divov, ktorá je vyrobená z papiera, celofánu a predstáv...

Náuka o snoch (The Science of Sleep) je romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa (Gael Garcia Bernal), mladého výstredného muža, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor "Stephane TV", ktorý prednáša "náuku o snoch" do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie (Charlotte Gainsbourg).

Včera som mal možnosť pozrieť si tento film. Zanechal vo mne rozporuplné pocity, sem tam som mal chuť ho aj vypnúť a prestať pozerať. Tento pocit som mal hlavne v momentoch, keď film ukazoval, čo sa všetko deje v mysli hlavného hrdinu. Prostredníctvom bizarných objektov ako napríklad velikánske ruky a hompálajúce sa domy nám režisér ukazoval problémy, ktoré postihujú Stephana Mirouxa.

Zároveň som bol však aj zvedavý, ako dopadne pokus o získanie si srdca jeho vyvolenej Stephanie. Zaujímavé sú momenty, keď sa Stephan chová ako malý chlapec, plače a obviňuje Stephanie, že si našla niekoho iného, alebo keď sa spije pod obraz boží zo žiarlivosti. To ako sa to celé skončí si budete musieť pozrieť samy.

Trailer

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro