štvrtok, februára 08, 2007

Prehľad škôl zvádzania, časť 2: nájdi, zoznám sa, pritiahni, zakonči

Blog sa presťahoval na túto adresu.
A pokračujeme v prehľade komunity zvádzania a jej popredných predstaviteľov. V minulom článku ste si mohli prečítať niečo o učiteľoch menom Ross Jeffries, David DeAngelo a Wayne Elisse alias "Juggler".

Dnes by som Vám napísal o kontroverznej postave menom Erik von Markovik, ktorý je v komunite známy pod prezývkou "Mystery". Mnoho je o ňom popísané v svetoznámej knihe The Game, o ktorej však na Slovensku nemajú ani poňatia a preklad sa tak skoro nechystá. Mysteryho osobnosť je značne založená na tom, že vo svojom voľnom čase sa okrem baleniu báb venuje ilúziám, čiže je v podstate taký kúzelník.

Jeho metóda sa volá Mystery Method. Častokrát bol označovaný za najlepšieho baliča (pickup artist) na svete. Jeho učenie rozdeľuje proces balenia na 9 krokov, ktoré sa označujú A1,A2,A3,C1,C2,C3,S1,S2,S3. Kde A predstavuje Pritiahni (Attract), C predstavuje vybuduj pohodlie (Comfort) a S predstavuje proces zvádzania (Seduce). Podľa Mysteryho je základným motívom každého človeka a) prežitie (Survive) b) rozmnožovanie sa(Replicate) a od tohto odvádza celé svoje učenie.

Metóda si vyžaduje memorovanie rutín a trikov, rozprávanie príbehov, do ktorých šikovne zakomponujete Vaše charakterové vlastnosti ako napríklad: nepredvídateľnosť, odvaha, ,že ste mali vela báb, a tak celkovo vytvárate o sebe pozitívny obraz . Čo sa týka tonality a tempa reči, odporúča mať hlboký hlas, pomocou hlasu vyjadrovať širokú škálu emócií, hovoriť pomaly, hlasno a zreteľne s množstvom prestáviek pre dramatický efekt.

Podľa môjho názoru je táto Mysteryho metóda dosť zložitá pre nováčikov, ale na druhej strane môže byť aj veľmi efektívna. Mne na nej hlavne vadí ten presný proces, ktorý musíte dodržiavať a to množstvo rutín a trikov, čo by ste sa mali naučiť na jej dôkladnú aplikáciu. Ak sa chcete dozvedieť nejaké iné informácie o tejto postave, tak som našiel na jednej slovenskej stránke o ňom článok.

Malý slovník pojmov, ktoré používa Mystery v komunite:

FMAC - popisuje ňou postup vyhľadaj,zoznám sa, pritiahni, zakonči (find, meet, attract, close)

Full Close - znamená vyspať sa so ženou

Group Theory - teória, ktorá hovorí, že žena je obyčajne obklopená množstvom priateľov a že keď si ju chcete získať, tak musíte získať aj jej priateľov

IOI - indikátor záujmu (indicator of interest) Znak, ktorým dáva žena najavo, že sa jej páči dotyčný muž. Tieto signály, obyčajne veľmi nenápadne a môžu zahŕňať: žena sa nakláňa smerom k mužovi keď rozpráva, pýtanie sa nezáživných a bežných otázok, keď náhodou viazne konverzácia

Kiss Close - keď sa bozkávate so ženou

LJBF - (let's just be friends) prehlásenie, ktorým dáva žena najavo, že Vás pokladá iba za priateľa a že s ňou nemáte žiadnu šancu na niečo viac - toto nechceme dosiahnuť :)

Obstacle - osoba alebo skupina ľudí, ktoré nám prekážajú v procese zvádzania dotyčnej osoby

Three second rule - pravidlo, ktoré hovorí o tom, že muž by mal pristúpiť k žene asi 3 sekundy od okamihu, kedy ju uvidel. Dôvod na to je ten, že po 3 sekundách začneme moc premýšľať a tým aj nervóznieť, čo je neželaný efekt každého baliča.

Target - cieľ, žena, ktorú chceme zbaliť

Medzi významných a známych študentov tejto metódy patrí Neil Strauss alias Style, ktorý vydal knihu The Game a aj svoju vlastnú metódu , o ktorej Vám poviem nabudúce. Na záver si pozrite, ako Mystery vyzerá v skutočnosti.Video o Mystery method a Neilovi Straussovi


Súvisiace články: Prehľad škôl zvádzania, časť 1, Prehľad škôl zvádzania, časť 3

Blog sa presťahoval na túto adresu.

3 komentárov:

hoax povedal(a)...

Obstacle - parazit ktoreho by som v danych chvilach najradsej obul do betonu a hodil do dunaja .. :D

Anonymný povedal(a)...

Tato kniha je už preložená do češtiny. Názov je
Neil Strauss, Hra: Pod sukněmi tajné společnosti mistrů svůdců

Anonymný povedal(a)...

suhlasim s hoax-om :D

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro