štvrtok, marca 29, 2007

Šťastie na dosah [film]

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Film, ktorý sa v originálnom názve volá The Pursuit of Happyness je jedným z filmov, ktoré sa oplatia vidieť každému človeku, ktorý si myslí, že šťastie sa dá získať zo dňa na deň, nech ho vyvráti z omylu.

Predstavte si, že ste chudobný, nemáte ani halier, vyhodili Vás z bytu, neviete, ako si zarobiť nielen na Vás ale aj na obživu svojho syna. Ako by ste sa mohli postaviť voči týmto prekážkam a dostať sa až na samotný vrchol?

Pozrel som si film Šťastie na dosah minulý týždeň, a dej je postavený na skutočnom príbehu osoby menom Chris Gardner, ktorému sa do cesty postavilo množstvo zádrheľov. Pozeralo sa to niekedy veľmi ťažko, pretože je hrozné vidieť milujúceho otca a dobrého človeka, ktorý bojuje zo všetkých síl, ale stále sa mu pritrafí nejaké to nešťastie.

Pri pozeraní sa zároveň cítite motivovaný, keď ho vidíte, ako sa napriek tomu všetkému snaží posunúť ďalej a nevzdáva sa svojho sna na lepší život. Nad vodou ho drží iba nádej, viera a jeho láska k svojmu synovi.

Po zhliadnutí filmu som sa cítil vďačný, že momentálne nemusím prechádzať tým, čím hlavný hrdina filmu, vďačný za to, čo v skutočnosti mám a čo je v mojom okolí. Určite si tento film nenechajte ujsť.

Titulky k filmu

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro