utorok, marca 13, 2007

Parfum: Príbeh vraha [film]

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Tak, konečne som si aj ja pozrel tento film, ktorý sa v originále volá Perfume: The Story of a Murderer. Film bol natočený podľa svetoznámeho bestselleru Patricka Süskinda "Parfum: Príbeh vraha", ktorý prečítalo viac ako 15.000.000 ľudí.

ŽIL, ABY NAŠIEL KRÁSU. ZABÍJAL, ABY JU MOHOL VLASTNIŤ.

Jean- Babtiste Grenouille má vlastnosť génia – vie zachytiť, detailne opísať a charakterizovať všetky vône, ktoré sa okolo neho mihnú. Okamžite poznáva ich zloženie, mieru použitých komponentov a nosom ako jemným, citlivým radarom „vidí“, kam a pokiaľ siaha ktorá vôňa a kde sa začína ďalšia. Načisto zbavený citu sa rozhodne vytvoriť démonickú vôňu, ktorej základnou esenciou bude vôňa mladých dievčat, nevinných a čistých. A urobí pre to všetko...aby mohol milovať a byť milovaný.

Zo scén, ktoré ma zaujali, či pozitívne alebo negatívne, môžem spomenúť snahu detí v sirotinci zadusiť malého Jeana, ďalej obcovanie celého množstva či dokonca davu ľudí, potom ako Jean pri vykonávaní rozsudku hodí do davu vreckovku napustenú svojim zázračným parfumom. Celkovo môžem film odporučiť. A ak neviete, kde si ho zohnať, tak poviem len: Kto hľadá, nájde. :)

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro