nedeľa, marca 11, 2007

Zanechajte čo najlepší prvý dojem

Blog sa presťahoval na túto adresu.
"Nikdy nedostanete druhú šancu na sformovanie prvého dojmu." Koľkokrát ste už počuli túto vetu?

Toto je holá pravda a nič s tým neurobíte. Od prvého momentu, čo spoznáte novú osobu, si dotyčná/ý formuje dojem na základe toho, ako vyzeráte a ako sa prezentujete. Keď si to tak uvedomíte, je v tomto momente úplne jedno, aké myšlienky Vám behajú vo vnútri, všetko záleží len na vonkajšej stránke. Realita je však taká, že najprv Vás spoznajú zvonku, POTOM to podstatnejšie a to je to, čo je vo Vašom vnútri...

Keď Vás prvýkrát niekto uvidí, budete zrejme zaradený do jednej z týchto troch kategórií:

1) Váš dojem je priemerný (toto je pravda pre väčšinu). Ľudia si o Vás nesformujú silný názor. Je tu možnosť, že budete zabudnutý a zapadnete do davu ostatných osôb. Ale nezúfajte, ak budete pokračovať s dotyčnou osobou v konverzácii, snáď si vyžehlíte prvotný dojem aspoň trošku.

2) Spravíte negatívny dojem. Osoba, ktorá Vás práve spoznala sa rozhodne udržať komunikáciu s Vami na čo najnižšej možnej úrovni. Bude veľmi zložité, ak nie nemožné sformovať s touto osobou zmysluplný vzťah.

3) Zanecháte silný prvotný dojem. Kamkoľvek idete, ostatní si o Vás formujú silnú mienku. Ste obdivovaný, ľudia Vás vidia ako cennú osobu. V tomto okamihu sa budú ostatní snažiť o získanie Vašej pozornosti.

Teraz prestaňte. Predstavte si, že ste práve vstúpili do miestnosti a stretli ste sám seba po prvýkrát. Do ktorej kategórie by ste sa zaradili?

Ak nie ste v tretej kategórii, tak prečo sa tam nedostať?

Určite ste niekedy v živote stretli chlapíkov, ktorí majú parádny charakter a plný život zaujímavých udalostí. Majú toho veľa čo ponúknuť ženám, ale proste nemajú ani šajnu, ako sa prezentovať tak, aby zanechali dojem plný energie a príťažlivosti. Ak by toto zvládli, hneď by sa cítili spokojnejší a plní sebavedomia, čo by im dramaticky zvýšilo šancu zbaliť ženu.

Prvý dojem je formovaný na základe troch kanálov, ktoré by sa dali zhrnúť do: oblečenie, reč tela, tón hlasu.

Chcete naozaj urobiť úžasný prvý dojem? Chcete, aby si Vás ženy všimli, začali s Vami rozhovor a nebodaj chceli Vás dostať do postele? Chcete mať úspešnú kariéru a spoločenský život? Ak hej, tak sústreďte svoju pozornosť na spomenuté tri veci.... a vlastnite moc nad formovaním prvého dojmu!

Dobrou správou je, že tieto tri veci sa dajú vcelku zvládnuť a môžte na nich začať robiť okamžite.

Prvou vecou, na ktorú by ste sa mali zamerať je Váš štýl a úprava. Toto je jedna z oblastí, ktorú keď zvládnete, pocítite drastickú zmenu smerom k lepšiemu.

Druhou vecou je reč tela. Čo o Vás hovorí tá Vaša?

Vyžarujete silu a odvahu? Prečo nie?

Hlavu držte vzpriamene, pozerajte ľuďom do očí po celú dobu, ako s nimi komunikujete. Vždy podržte očný kontakt aspoň o sekundu dlhšie, ako obvykle.

Nikdy neskláňajte hlavu, keď sa na Vás niekto pozerá alebo Vám niečo vyčíta, je to znak slabosti, a toto chcete úplne eliminovať.

Ďalšia vlastnosť, ktorú majú úspešní muži spoločnú je, že všetok ich pohyb je naplnený cieľom a sebavedomým. Predstavte si nejakého rečníka alebo významnú osobnosť, ako si hryzie nechty, trasie sa alebo široko gestikuluje rukami? Ostaňte v pokoji, pohode a koncentrovaný.

Vyvarujte sa hlavne týmto veciam: Nikdy si nedávajte ruky do vreciek, neupravujte si neustále vlasy, nepozerajte sa na hodinky každú minútu a neškrabte sa.

V poslednej rade Váš hlas. Zakokcete sa v situácii, keď je čo i len slabý náznak tlaku a nepríjemností? Alebo vyžarujete hlas mužný, pomalý, rozvážny a príjemný.

Slabý hlas je jasným signálom nízkeho sebavedomia. Zvýšte intenzitu a nechajte sa počuť!

Pri formovaní prvého dojmu sa nezabúdajte usmievať. Toto Vám pomôže byť vnímaný ako priateľská, sebavedomá osoba otvorená novým známostiam.

Kombináciu týchto troch vlastností sa dostanete na vytúženú cestu k úspechu.

Súvisiace články: 6 dôvodov, prečo si zlepšiť reč tela, Záhada reči tela odhalená

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro