sobota, apríla 28, 2007

6 pozitívnych účinkov sexu na človeka

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Našiel som celkom zaujímavý článok o účinkoch sexu na človeka. Tu Vám prinášam jeho voľný preklad.

Pre ženu je omnoho ľahšie naučiť sa milovať seba samú, ak má muža, ktorý ju zbožňuje a túži po nej.

Vo všeobecnosti je známe, že ľudia majú sex buď pre pôžitok, alebo pre reprodukciu. Množstvo ľudí, ktorí sa milujú len pre rozmnožovanie sa, sa prudko znižuje. Väčšina ľudí sa stavia k sexu ako k najpríjemnejšiemu lieku na celú škálu problémov.

1)Je známe, že počas milovania sa človek dostáva do dobrej a šťastnej nálady. Ako prídavok k čisto psychickému uspokojeniu vylučuje ľudské telo hormón endorfín, ktorý je zodpovedný za povznesenú náladu a pozitívne vnímanie okolia. Vedci hovoria, že takáto nálada pochádza z aktivity určitých mozgových centier, ktoré menia hormonálne zloženie celého tela. Kvalitný sex Vám teda veľkou mierou prispeje ku dobrej nálade.

2)Pri orgazme mozog vylučuje dávku oxytocínu, ktorí podporuje produkciu sedatívnych endorfínov, čo je prirodzenou náhradou morfia. U žien sex spôsobuje produkciu estrogénu, ktorý tíši predmenštruačné bolesti. Týmto sa dostávame k tomu, že sex je aj najlepším liekom na bolesť.

3)Niektorí môžu povedať, že postel je najlepšou pomôckou pre cvičenie, aká bola kedy vymyslená. Rýchlosť pulzu pri sexe sa zvyšuje zo 70 na 150 úderov za minútu, čo sa dá prirovnať k činnosti svalu u kulturistov. Iba jeden pohlavný styk spáli také množstvo kalórií, ako sa spáli počas 15 minútového bicyklovania. Nehovoriac o tom, že prvá voľba je omnoho príjemnejšia, ako druhá. 30 minút sexu Vám spáli asi 200 kalórií.

4)Sex je veľmi dobrým prostriedkom na zlepšenie imunitného systému. Bolo nespočetne krát dokázané, že ľudia, ktorí majú sex pravidelne, sú odolnejší voči rozličným vírusom ako ľudia, ktorí sexuálne abstinujú. Sexuálne aktívni majú menšiu náchylnosť ochorieť na nádchu alebo chrípku. Čo sa týka sexuálne prenosných chorôb, odpoveď je jasná, používajte kondómy.

5)Môže sa Vám to zdať nereálne, ale je faktom: pravidelný sex zväčšuje ženské prsia. Sexuálne vzrušenie zlepšuje prekrvenie, čo môže zväčšiť veľkosť pŕs až o 25 percent. Žena si môže dokonca zvýšiť svoje IQ pri každom orgazme. Americkí vedci zistili, že moment orgazmu dáva do tela podnet k uskutočneniu veľkého množstva chemických reakcií v ľudskom tele. Rýchlosť cirkulácie krvi dosahuje svoje maximum a bohato okysličená krv sa dostáva veľmi rýchlo ku všetkým orgánom tela, vrátane mozgu.

Vieme, že "prejav lásky" končí rozkošou a chuťou na spánok. Zvyšujúce sa množstvo oxytocínu spôsobuje, že máme chuť na spánok, čo môžeme považovať za určitý liek na nespavosť.

6)Sex trénuje takmer celú škálu svalov ako zadok, brucho, ruky. Pravidelný sex má blahodárny účinok na pohybový systém. Sex má za následok produkciu kolagénu, ktorý dodáva pokožke hladkosť a jemnosť. Progesterón pomáha bojovať proti akné. Vedci zistili, že páry, ktoré sa milujú aspoň 3 krát do týždňa, vyzerajú o 3 roky mladšie, ako tie páry, čo abstinujú.

Hocijaká dlhonohá kráska Vás rozčuľuje, špeciálne, keď je mladšia a krajšia. Fotka krásnej modelky, ktorá má na sebe drahé a vkusné oblečenie Vám môže zruinovať celý deň. Iba vášnivý sex Vás môže zachrániť od týchto problémov. Keď muž povie svojej žene, že je pre ňu to najkrásnejšie stvorenie na Zemi, žena sa obvykle prestane zaoberať niekoľkými nadbytočnými kilogramami alebo nepružnosťou svojej pokožky.


Blog sa presťahoval na túto adresu.

4 komentárov:

spage povedal(a)...

Jenom pro upresneni, respektive hnidopisstvi, progesteron je zenky hormon a oxytocin myslim taky...

CharismaSeeker povedal(a)...

hnidopisstvi?...heh nemam sajnu co to slovo znamena...:))

spage povedal(a)...

heh, no hnidopisstvi je cinnost, kdy clovek rejpe do zbytecnosti..

CharismaSeeker povedal(a)...

dakujem za poucenie..:))

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro