pondelok, apríla 09, 2007

7 zákonov motivácie

Blog sa presťahoval na túto adresu.
#1 Vytýčte si hlavný cieľ, ale nasledujte cestu. Cesta Vám odkrýva menšie ciele, ktoré idú mnohými smermi. Keď sa naučíte uspieť v menších cieľoch, vzbudí to vo Vás motiváciu postaviť sa ku cieľom veľkým.

#2 Dokončite to, čo ste začali. Spolovice dokončený projekt je Vám "trt" platný. Skončenie či prestanie sa venovať projektu je v dnešnej dobe bežným zvykom. Osvojte si návyk, že dokončíte to, čo ste začali.

#3 Nájdite si známych, ktorí majú rovnaké záujmy.Vzájomná podpora je motivujúca. V sebe si rozvíjame prístupy a myšlienky našich najlepších priateľov. Ak sú to skrachovanci, máme dosť vysokú pravdepodobnosť, že z Vás sa stanú tiež. Ak sú to víťazi, tak sa namotajú na Vás od nich samé pozitívne veci.

#4 Naučte sa učiť sa. Závislosť od druhých, čo sa týka vedomostí vyvoláva v ľuďoch zvyk váhania alebo odkladania vecí na neskôr. Človek má schopnosť učiť sa bez učiteľov. V skutočnosti, ak sa pustíte na cestu samovzdelávania, máte vysokú šancu nájsť, ak nie vytvoriť si príležitosti, o ktorých sa Vám ani len nesnívalo.

#5 Zosúlaďte svoje prirodzené vlohy so záujmami, ktoré Vás bavia. Prirodzené talenty vyvolávajú motiváciu, motivácia vyvoláva neoblomnosť a neoblomnosť Vás dovedie k cieľu.

#6 Zvýšte si Vaše vedomosti v oblasti, ktorá Vás inšpiruje. Čím viac viete z určitej sféry života, tým viac chcete preniknúť do hĺbky tajov a podstaty tohto predmetu. Vytvára sa tým špirála, ktorá Vás ženie ku predu.

#7 Podstúpte riziko. Chyba pád a následné poučenie a zosilnenie charakteru sú elementy motivácie. Chyba je Vašim nástrojom na učenie. Nikto nikdy neuspel v niečom významnom bez toho, aby sám nespravil v živote chybu.


Blog sa presťahoval na túto adresu.

2 komentárov:

...alex povedal(a)...

Ahoj...

tvoj web, resp. blog som nasiel dost velkou nahodou na neakej piatej strane v googli, ale som rad, ze sa tak udialo, lebo mame podobne nazory, a mozno aj skusenosti..
chcem, teraz proste len vyjadrit podporu, preoze, takyto web je podla mna velmi zaujimavy mix ludi, tych inteligentnejsich, zaujimavych..etc. tak citame dalej...:-p . .. alex.

CharismaSeeker povedal(a)...

diky moc...:))som rad ze pribuda coraz viac citatelov, ktorych zaujima takato tema a maju chut a odhodlanie troska obohatit alebo mozno aj zemnit svoj zivot k lepsiemu...

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro