štvrtok, apríla 12, 2007

Ako si nájsť kamarátov, časť 1

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Zlepšenie si spoločenského života nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Problém je v tom, že väčšina ľudí si hľadá a udržiava priateľov tým spôsobom, že nevedia ani, ako to spravili. Nabalili sa na nich potrebné vlastnosti počas ich vývinu. Ak ste boli vždy taký typ samotára, mali problémy s hanblivosťou, tak mám pre Vás niekoľko poznámok.

V dnešnej dobe si môže skoro každý zadovážiť a nájsť skupinku známych. Tu je zopár vecí, ktoré by ste však mali vyriešiť skorej, aby sa Vám veci zjednodušili:
 • Ste celkom priateľský, autentický a nespôsobujete problémy ľuďom vo Vašom okolí.
 • Ovládate základné konverzačné techniky.
 • Môžte pozvať ľudí von, aby s Vami niečo robili.
 • Viete o nejakých parádnych a špeciálnych veciach, ktoré by ste mohli robiť s ostatnými.
Osvojte si prístup, že ste práve prišli do nového mesta, a že si potrebujete získať novy okruh priateľov.

Nemá žiaden zmysel, ak máte v hlave o sebe obraz, že ste zúfalý osamelý "lúzer".
Nebojte sa ísť aj na vlastnú päsť

Choďte si pozrieť koncert, preskúmajte mieste bary a vypite si, choďte do športových barov a pozrite si nejaký zápas, najlepšie taký, kde môžte kričať "SLOVENSKOOOO", začnite chodiť do posilovne, prihláste sa na nejaké krúžky, ak chcete pracovať na Vašom notebooku, tak choďte do nejakého podniku, kde predávajú kávu, atď...

Ak budete robiť takéto veci, tak môžete jednoducho zvíťaziť nad samotou. Nielenže sa budete cítiť dobre, ale Vás spraví to z Vás aj zaujímavú osobnosť. Zároveň budete vedieť, čo sa kde deje, kam sa dá ísť s novými ľuďmi, jednoducho budete hlavička na Vaše mesto.

Lepší pocit budete mať aj z toho, ak sa budete nachádzať v okolí ľudí, aj keď s nimi neprehodíte žiadne slovo. Budete mať zo seba lepší pocit a taktiež pocit, že máte aký taký spoločenský život.

Zistite, s akými typmi ľudí sa chcete stretávať a byť s nimi kamaráti.

Keď si odpoviete na túto otázku, tak by ste mali mať lepšiu predstavu o tom, s kým a ako chcete stráviť viac času a taktiež, kde ich stretnúť. Okrem iného si zistite, čo túto skupinu ľudí zaujíma a ak máte rezervy v témach, o čom sa s nimi rozprávať, tak si aj naštudujte materiál, ktorý by sa Vám mohol hodiť.

Je ľahšie baviť sa s ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy, ako Vy. Ak trénujete bojové umenie, tak choďte von s takými ľuďmi, ak hráte počítačové hry, tak s inými typmi ľudí a tak ďalej.

Možno budete musieť zmenšiť Vaše kritéria na výber priateľov, ak si neviete žiadneho nájsť. Napríklad si môžete rozumieť lepšie s ľuďmi, ktorí sú mladší, a obmedzujete sa tak, že si hľadáte iba medzi ľuďmi s rovnakým vekom.

Ak sa Vám nepáči, kto ste a ako sa správate, zrejme sa nebudete chcieť baviť s ľuďmi, ktorí sú ako Vy, lebo sa budú správať ako zrkadlo, ktoré odráža všetky vaše nedostatky na Vás. Aj keď máte úžasnú motiváciu zlepšovať sa, mali by ste byť spokojný aj s tým, čo práve máte.
Zistite, čo je povahou a podstatou priateľstva.

Ak nie ste skúsený v získavaní si nových priateľov, môže sa Vám tento proces zdať veľmi náročný a neprehľadný. V skutočnosti jediné, čo musíte spraviť je nájsť osobu, s ktorou Vám to zaiskrí, byť s ňou a chodiť von, a ojhla, už máte kamaráta.

Pamätajte, že žiadne kamarátstvo nie je bezchybné. Každý a aj Vy, má nejaké zlé vlastnosti, ktoré Vás môžu rozčuľovať.

Priateľstvo mužov je často založené na spoločných záujmoch a robení vecí spolu vo voľnom čase. ženské priateľstvá sú väčšinou silnejšie než mužské. Nie je to vôbec zlé, len rozdielne. Znamená to, že je celkom jednoduché sa kamarátiť s mužmi, stačí, keď budete s nimi chodiť na pivo, alebo budete ten človek, s ktorým sa dobre pozerá futbal, hokej alebo nejaký iný šport.

Stretnite sa s ľuďmi

Ľudia sú na každom rohu. Jediné, čo musíte spraviť je, stretnúť sa s nimi a rozprávať sa. Tu je zoznam miest, kde môžete stretnúť nových priateľov:
 • Krúžky
 • Práca
 • Rôzne organizácie
 • Športové družstvá
 • Bary (opýtajte sa neznámych, či si s Vami nezahrajú biliard)
 • Party (buďte priateľský ku všetkým)
 • Ľudia, ktorých poznajú Vaši priatelia
 • Online komunity (stretnite sa potom v reálnom svete)
 • Posilovňa
 • Kamaráti Vašich spolubývajúcich
Toto znie zjednodušene, ale je to vážne všetko, čo musíte urobiť. Choďte tam, kde sú ľudia a kde sa môžte zapojiť do debaty.

Toto je na dnes všetko, neskôr napíšem o tom, ako si uchovávať priateľstvá a ako postupovať, keď nájdete potencionálneho kamaráta.

Súvisiace články: Ako si nájsť kamarátov, časť 2

Blog sa presťahoval na túto adresu.

1 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

Paradna stranka, som rad ze som ju nasiel...

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro