utorok, apríla 03, 2007

(De)Motivujúce obrázky a citáty

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Pri hľadaní článkov o motivácii som na googli objavil aj stránku, ktorá ponúka takzvané kalendáre pre tých ľudí, ktorí chcú demotivovať svoje okolie.

Čo je to motivácia? Psychológia nám hovorí, že motivácia, ktorá trvá nekonečne dlho, sa dá dosiahnuť iba zvnútra. Bežný sedliacky rozum nám napovie, že sa nedá vyprodukovať a ani vyrobiť. Tak čím to potom je, že multimiliónové spoločnosti zarábajú na predaji motivačných produktov a komodít? Pretože v našom svete, kde pomocou "magickej pilulky" chceme dosiahnuť okamžité a zaručené výsledky, ľudia zúfalo hľadajú rýchle odpovede a riešenia na komplexné problémy.

V tej firme, ktorá vyrába kalendáre s demotivujúcimi obrázkami veria, že motivačné produkty vytvárajú v ľuďoch nereálne očakávania, dávajú ľuďom nádej len preto, aby ju hneď zničili, a tak vytvorili demotivátory :) Niektoré z nich Vám teraz ukážem.

AMBÍCIE " Cesta, ktorá trvá tisícky míľ, sa niekedy skončí veľmi zle."

TRPKOSŤ "Nikdy sa nebojte podeliť so svetom o svoje sny, pretože pre svet nie je nič lepšie, ako chuť skutočne sladkých snov."

KRÁSA "Ak máte dostatočne krásny zovňajšok, ľudia možno zabudnú, že Vaše vnútro je prehnité."

AGÓNIA "Nie každá bolesť je výhra."

PREHRA "Ak na začiatok nevyhráte, prehra môže byť Vašim štýlom."

INŠPIRÁCIA "Génius je z 1% inšpirácia a z 99% potenie sa, preto niektorí inžinieri občas poriadne smrdia."

LENIVOSŤ "Úspech je cesta, nie cieľ, tak prestaňte utekať."

PORADY "Nikto z nás nie je tak sprostý ako všetci dokopy."

MOTIVÁCIA "Keď Vás dokážu motivovať pekné obrázky a výroky, zrejme máte veľmi ľahkú náplň práce. Takú, čo namiesto Vás budú o chvíľu robiť roboti."

Tak, to by bolo na teraz všetko.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro