štvrtok, mája 10, 2007

24 vlastností, ktoré majú spoločné všetci géniovia

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Najväčší géniovia sveta mali spoločných 24 charakteristík, ktoré keď spoznáte, tak ich môžete pestovať samy v sebe. "Väčšina ľudí si myslí, že géniovia sa rodia a nie, že sa stávajú." Tvrdí psychológ Dr. Alfred Barrious.

Keď sa lepšie pozriete na životy ľudí, ako Edison, DaVinci, Shakespeare, Einstein, tak zistíte, že mali spoločné určité vlastnosti. "Sú to vlastnosti, ktoré v sebe môže rozvinúť hocikto. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, aké máte vzdelanie alebo čo ste doteraz dosiahli. Ak si adoptujete tieto vlastnosti, môžete v sebe prebudiť pravého génia."

Tu je zoznam charakteristík, ktoré uvádza Dr. Barrios:

1. ODHODLANIE. Géniovia majú silnú potrebu pracovať dlho a ťažko. Sú ochotní dať do projektu všetko, čo môžu. Svoje odhodlanie a "pohon" si rozvíjajte tak, že sa budete sústrediť na Vaše budúce úspechy a nenechajte sa odradiť.

2. ODVAHA. Vykonávať veci, ktoré druhí považujú za nemožné si vyžaduje odvahu. Prestaňte sa zaoberať tým, čo si o Vás budú myslieť ostatní.

3. ODDANIE SA CIEĽOM. Géniovia vedia, čo chcú a idú si za tým. Získajte kontrolu nad Vaším životom a časom. Stanovte si na každý deň určitý cieľ.

4. VEDOMOSTI. Géniovia sústavné zbierajú vedomosti. Nechoďte spať predtým, ako sa nedozviete niečo nové. Čítajte knihy, pýtajte sa a zaujímajte sa o to, čo sa deje vo svete.

5. ÚPRIMNOSŤ. Géniovia sú úprimní a ústretoví. Berú zodpovednosť za veci, ktoré sa náhodou nevydaria. Nebojte sa povedať a priznať si, že ste zlyhali a poučte sa z neúspechov.

6. OPTIMIZMUS. Géniovia sa nikdy neboja, že by zlyhali. Vedome sústreďte svoju myseľ na niečo dobré.

7. SÚDNOSŤ. Snažte sa pochopiť situáciu ešte predtým, ako sa rozhodnete súdiť. Vyhodnoťte si podmienky s čistou a jasnou hlavou bez predsudkov.

8. ENTUZIAZMUS. Géniovia sú tak zanietení tým, čo robia, že je to až nákazlivé. Verte, že sa Vám všetko podarí a podarí sa.

9. OCHOTA RISKOVAŤ. Prekonajte svoj strach zo zlyhania. Nebudete sa báť podstúpiť riziko, ak budete vedieť, že sa zo svojich chýb poučíte.

10. DYNAMICKÁ ENERGIA. Neseďte na zadku a nečakajte, že sa stane niečo dobré. Buďte odhodlaní konať.

11. INICIATÍVA. Géniovia vyhľadávajú nové možnosti. Buďte ochotní pustiť sa do roboty, ktorej by sa ostatní radšej vyhli.

12. PRESVIEDČANIE. Géniovia vedia, ako motivovať ľudí a popohnať ich ďalej. Zistíte, že keď veríte v to, čo robíte, tak bude pre Vás ľahšie byť presvedčivým.

13. SCHOPNOSŤ VYCHÁDZAŤ S OSTATNÝMI. Géniovia si získavajú kamarátov oveľa jednoduchšie. Buďte niekto, v koho spoločnosti sa žije lepšie aj iným. Snažte sa zlepšovať druhým náladu. Tento prístup Vám získa množstvo nových kamarátov.

14. SCHOPNOSŤ KOMUNIKOVAŤ. Títo ľudia majú vo všeobecnosti dobre vyvinutú schopnosť jasne a presvedčivo formulovať svoje ciele. Chopte sa každej príležitosti, čo sa týka objasňovania Vašej vízie.

15. TRPEZLIVOSŤ. Buďte trpezliví, čo sa týka ostatných, ale nie seba. Ak môžete niečo urobiť hneď, tak sa do toho pustite. Od seba očakávajte oveľa viac, ako od ostatných.

16. VNÍMANIE. Géniovia majú svoj mentálny radar stále v pozore. Snažte sa zisťovať, ako a načo reagujú ostatní.

17. PERFEKCIONIZMUS. Géniovia netolerujú priemernosť. Nikdy sa neuspokojte s priemerným riešením. Vždy sa snažte sa zlepšovať.

18. ZMYSEL PRE HUMOR. Dokážete sa zasmiať aj na vlastných chybách. Neurazte sa, keď je vtip o Vás.

19. VŠESTRANNOSŤ. Čím viac vecí sa naučíte, tým budete mať väčšie sebavedomie. Neodvracajte hlavu pred novými príležitosťami.

20. FLEXIBILITA. Flexibilita Vám pomôže sa prispôsobovať sa meniacemu sa prostrediu. Nerobte veci po starom, hľadajte nové spôsoby.

21. ZVEDAVOSŤ. Hĺbavá a zvedavá myseľ Vám pomôže hľadať nové informácie. Nebojte sa priznať si, že je množstvo vecí, o ktorých nemáte ani šajnu. Pýtajte sa, keď niečomu nerozumiete.

22. INDIVIDUALIZMUS. Robte veci tak, ako si myslíte, že by sa mali robiť. Nebojte sa nesúhlasu od ostatných.

23. IDEALIZMUS. Snažte sa dosiahnuť úžasné veci nielen pre seba, ale pre celé ľudstvo.

24. PREDSTAVIVOSŤ. Géniovia vedia, ako myslieť v nových prúdoch. Dokážu vidieť veci z iného pohľadu a perspektívy, ako druhý ľudia. Doprajte si čas na fantazírovanie, denné snívanie, čas, aby ste sa ponorili do svojho imaginárneho sveta, kde nie je nič nemožné.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

6 komentárov:

Anonymný povedal(a)...

V texte si spáchal tri hrubé chyby-génius z teba nebude......

CharismaSeeker povedal(a)...

Kazdy sa moze pomylit. Nabuduce by som ocenil, kebyze mi rovno povies kde a ake....

SuperStar povedal(a)...

Vacsina tzv. "geniov" boli totalne do seba uzavreti introverti, myslim, ze som niekde cital, ze az 2/3 z nich.

Takze si myslim, ze body:
- schopnost vychadzat s ostatnymi
- schopnost komunikacie
- presviedcanie
su (alebo neboli potrebne) nepotrebne.

Anonymný povedal(a)...

Absolutna hlupost. Geniovia nie su nadseni predajcovia zazracnych hrncov. Vacsinou mali dusevne problemy, boli labilni, chybalo im sebavedomie, o ocenenie zvonka sa vobec nestarali a casto svetu vobec nerozumeli.

Ivan povedal(a)...

mohol by autor napisat 3 ludi ktori splnaju/splnali tieto vlastnosti?

Anonymný povedal(a)...

Mne sa to celkom paci ;) Mozno nebol dobry napad prirovnavat tie vlastnosti ku geniom, ale je pravda, ze s tymito vlastnostami clovek naozaj nieco v zivote dosiahne ;)..Thumb up :)

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro