utorok, mája 01, 2007

Ako nezbaliť babu, 25 problémov, časť 2

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Tak pokračujem v článku, ktorý som začal na tejto adrese.

11) Neodídete preč, pokiaľ spraví niečo, čo by ste netolerovali škaredej babe alebo chalanovi - príliš sa snažíte ju zbaliť.

12) Na jej otázky odpovedáte príliš skoro a rýchlo - vyžarujete prílišný záujem v konverzácii.

13) Rýchlo sa otočíte smerom k nej, keď Vám niečo hovorí - prílišné chcenie byť v konverzácii...čiže, ak Vaša hlava smeruje iným smerom ako je baba, ktorá vám niečo začne hovoriť, tak si doprajte čas a pekne pomaličky hlavu otočte smerom k nej.

14) Vraciate sa k ihneď téme, ktorú ste mali rozhovorenú, po prerušení konverzácie - snažíte sa ju príliš očariť. Prečo by ste sa mali chcieť vrátiť k téme, ktorá bola prerušená? Počkajte, kým povedia niečo typu: "O čom sme sa to rozprávali?" ak to nepovie, tak sa k téme nevracajte, nemá to význam.

15) Staráte sa viac o ňu ako o svojho Wingmana - príliš sa snažíte ju zbaliť. Svojho parťáka na balenie predsa poznáte dlhšie, ako ju, tak prečo sa jej venovať viac?

16) Príliš sa snažíte dávať pozor hovorením "čo si to povedala?", ak ste ju náhodou nepočuli, pokiaľ nie ste vo fáze hlbšieho spoznávania alias fáze "Rapportu" - prejavujete prílišný záujem v tom, čo Vám hovorí. Ak náhodou čosi zamrmle a Vy tomu nerozumiete, tak povedzte niečo úplne iné. Ak sa toto stane, tak použite Vašu novú otázku a zmeňte tému. 1 - nevyzeráte príliš nedočkavý 2 - vyzeráte viac alfa tým, že Vám až tak nezáleží na tom, čo povie, čo je vo všeobecnosti len dobré.

17) Odpovedáte pomocou príliš premyslených odpovedí pomocou logiky a až veľmi formálne - máte obavy, že Vás nebude uznávať, ak nepodložíte všetky potrebné detaily. Príklad - Žena: "Prečo si sa ma na to spýtal?" Zlá odpoveď: " Lebo mi na tom veľmi záleží a premýšľal som o tom."

18) Používate príliš mnoho viet na povedanie myšlienky, ktorá sa dá povedať oveľa jednoduchšie - určitá forma kvalifikovania seba samého. Čím rýchlejšie a kratšie dokážete niečo predstaviť, tým váženejšie Vás budú brať. Prečo? Lebo sa nekvalifikujete.

19) Ste drzý namiesto toho, aby ste boli sebavedomý - znamená to, že asi tušíte, že na ňu nemáte, a tak sa snažíte, aby bolo všetko podľa Vás. Poviete "Som sexy, však?" alebo stačí, že pristúpite k neznámej holke, keď je logistika úplne na prd, či už má pri sebe svojho priateľa alebo nejaká iná prekážka.

20) Kompenzujete si svoje neistoty - strach, že nebudete akceptovaný. Stretli ste niekedy domovníka, ktorý má mizerný plat a prvá veta, čo Vám povie je, že peniaze nie sú všetko. Keby len povedal, že je domovník a nič iné by za tým nedodal, tak by som ani nepomyslel na to, že je niečo v neporiadku. Ale preto, že hneď sa snaží kompenzovať a kvalifikovať, viem, že niečo nie je v poriadku. To isté je vtedy, ak tento fakt povedia príliš rýchlo. Napríklad: "Čau som Peter...Som domovníka milujem to." Snažia sa tváriť sebavedomo, ale pritom však kompenzujú. Buďte spokojný sám so sebou. Ak ste plešatý, nehovorte "Milovala by si plešatého muža?" ako otázku. Buďte so sebou spokojný a tento problém vôbec nevynášajte na svetlo.

Pokračovanie, kde bude posledných 5 bodov, Tu.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro