nedeľa, júna 03, 2007

5 spôsobov, ako niekomu zlepšiť deň

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Patríte do skupiny ľudí, ktorí zistili, že dávať je lepšie ako dostávať? Je úžasné, ako určité maličkosti dokážu ľuďom zmeniť deň a možno aj celý život. Úsmev, objatie alebo pozdrav. Našiel som článok kde autor uvádza 7 spôsobov, ako možno ľuďom okolo nás aspoň minimálne zlepšiť náladu.

1. Rozdávajte okolo seba úprimné, zo srdca myslené komplimenty.

Všetci sa občas potrebujeme cítiť dôležitými a úprimný kompliment je na to ľahkým prostriedkom. Zamyslite sa, kedy posledne Vám povedal niekto niečo pekné. Necítili ste sa dobre? Len si predstavte, že by ste tieto pocity mohli šíriť aj na druhých ľudí a pozorovať, ako sa im rozžiari úsmev na tvári. Zároveň je to aj nástroj, pomocou ktorého môžete v ľuďoch hľadať tie najlepšie vlastnosti. Každí predsa vie niekomu povedať: si tučný, namyslený, arogantný a tak ďalej. Ale vo svete je stále menej a menej ľudí, ktorí robia práve to opačné.

Vypestujte si vo Vás zvyk dávať aspoň 5 komplimentov za deň, ale s tým, že budú naozaj myslené. Nie iba preto, aby ste niečo získali alebo niekoho zmanipulovali, aj keď aj to sa dá.

2. Napíšte niekomu pohľadnicu.

V dnešnom svete modernej technológie, kde takmer všetci používame email, smsky a rôzne iné prostriedky na komunikáciu, dokáže iste potešiť vlastnoručne napísaná karta alebo pohľadnica. Na email sa dá ľahko zabudnúť, ale na pohľadnicu nie.

3. Usmievajte sa.

Úsmev je najlepším a najľahším spôsobom komplimentu, ktorý môžete vypovedať bez použitia slov. Nehovoriac o tom, že úsmev je veľmi nákazlivý. Skúste si to. Nabudúce, keď uvidíte niekoho, kto sa mračí alebo len tak neprejavuje známky radosti. Pozdravte ho a usmejte sa. Som zvedavý ako zareaguje.

4. Podržte im dvere.

Toto sa môže zdať ako maličkosť, dokáže však spôsobiť veľký rozdiel. Je to prejav gentlemanstva a to sa v dne dobe cení. Dáte tým najavo, že slušné spôsoby ešte nevymreli a že Vám na niekom záleží. Začnite sa sústrediť na maličkosti a uvidíte celkový dopad na Vaše okolie.

5. Čas s blízkymi prežite kvalitne.

Takmer všetci ľudia vo Vašom okolí Vám povedia, že sú zaneprázdnení. Kiež by tak mali možnosť premeniť deň, aby trval nie 24 ale rovno 48 hodín. Náš nabitý program môže často spôsobiť, že zabudneme na našich priateľov a blízkych, že si neceníme čas, ktorí s nimi strávime. Choďte spolu na pivo, na večeru, alebo si naplánujte iný program, ktorý si naplno užijete. Zamyslite sa nad svojimi prioritami. Žijeme len raz, a preto by sme sa mali podľa toho aj správať.

Na záver by som pridal príhodu z môjho života, keď som na základnej škole pomohol preniesť bicykel malému chlapcovi po schodoch. Dodnes si spomínam na to, aký mi bol vďačný. Ak sa Vám článok páčil, podporte ho.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

2 komentárov:

Alibista z Pacifista povedal(a)...

To je síce pekná rada, ale ako mám asi rozdávať komplimenty, keď sú okolo mňa iba škaredí, hlúpi a neschopní ľudia? :P

Pjotr povedal(a)...

@Alibista z Pacifista: skús ich možno vnímať práve opačne. Že nie sú škaredí, hlúpi a podobne ;-). Možno to je len zdanie.

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro