piatok, júna 29, 2007

Ako si Zapamätať Sny

Blog sa presťahoval na túto adresu.
V minulom článku bolo popísané, ako bojovať proti nočným morám. Dnešný článok bude o tom, ako si sny zapamätať. Sny ma vždy fascinovali. Považujem ich za prostriedok, pomocou ktorého môžem porozumieť samému sebe. Ak ma niečo trápi, často sa mi o tom sníva a niekedy sa mi zjavia v sne aj riešenia na daný problém. Často sa mi však stáva, že si neviem spomenúť, čo sa mi v v noci snívalo. Ak si chcete zlepšiť schopnosť zapamätať si sny, tak pokračujte ďalej v čítaní tohto článku.

1. Rozhodnite sa, že si sny chcete zapamätať. Väčšiu šancu uchovať si spomienky na Vaše sny máte samozrejme vtedy, keď sa o to budete vedomo snažiť a hľadať všetky dostupné prostriedky k tomu, aby ste uspeli.

2. Doprajte si správny čas na Váš spánok. Ak sa ráno budíte unavení, tak si asi len ťažko spomeniete nato, čo sa Vám snívalo. Ak spíte príliš málo, môže sa stať, že sa Vám sny nestihnú snívať.

3. Na nočnom stolíku majte vždy papier a ceruzku, aby ste si mohli zapísať všetky detaily, na ktoré si z Vašej noci spomínate. Bude to Váš snár, kde si budete uchovávať jednotlivé sny.

4. Svoj budík, ktorý používate na ranné vstávanie, majte vždy blízko postele, aby ste ho mohli ihneď vypnúť. Chcete dosiahnuť, aby Vás čo najmenej rozrušoval, keď si ráno chcete zapísať zapamätané sny.

5. Na Vašom nočnom stolíku nesmie chýbať lampa. Ak by ste sa náhodou v noci zobudili, tak by ste si mali zapísať Vaše pocity a ak nemáte svetlo, tak si toho veľa nezapíšete.

6. Akonáhle sa zobudíte, Vašou prvoradou úlohou by mala byť snaha rozpamätať sa na Vaše sny. Väčšinou máte schopnosť zapamätať si len posledný sen, ktorý sa Vám prehnal hlavou. Eliminujte všetky zbytočné pohyby a zavrite oči, aby ste sa mohli naplno sústrediť.

7. Používajte Váš záznam snov, čiže snár. Starostlivo si v ňom uchovajte všetky detaily, na ktoré si dokážete spomenúť. Začnite tým, že si spravíte osnovu. Spomeňte si, kde sa sen odohrával, čo sa v ňom dialo a ako sa skončil. Nezabudnite na celkový emocionálny náboj Vašeho sna, či už bol kladný alebo záporný.

8. Akonáhle sa v noci zobudíte, zapíšte si, o čom sa Vám snívalo. Môže to byť zložité, ráno si vśak toho budete pamätať určite menej.

9. Predtým, ako idete spať,
si prečítajte Váš snár.

10. Na popísanie Vašich snov používajte čo najširšiu slovnú zásobu. Hodnota snov je odrazená v tom, ako detailne a akými slovami ich opíšete.

11. Ak sa Vám určitý sen opakuje, zapíšte si aj to, koľkokrát sa opakoval. Tieto sny by mali mať pre Vás väčší význam lebo odrážajú väčší problém alebo intenzívnejšiu túžbu.

Zdroj, Hlasujte za článok, práve teraz.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro