streda, júna 06, 2007

Most do krajiny Terabithia [film]

Blog sa presťahoval na túto adresu.
Predvčerom som videl celkom zaujímavý fantasy príbeh Most do krajiny Terabithia. Dlho som sa k jeho pozretiu odhodlával, lebo si o ňom myslel, že je iba pre deti. Nakoniec sa však z neho vyfarbila pekná rozprávka so smutným koncom. Určite stojí za pozretie. A teraz už oficiálny text distribútora, ktorý Vám ozrejmí dej filmu:

Jess je zakríknutý chlapec, ktorý celé leto poctivo trénuje beh, aby sa stal najrýchlejším vo svojej triede. Jeho cieľ je však prekazený, keď nové dievča Leslie, ktoré nastúpi do školy, nečakane vyhrá bežecké preteky. Avšak aj napriek tejto udalosti sa z nich rýchlo stanú najlepší priatelia.

Leslie rada rozpráva vymyslené príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie čoskoro predstaví Jessovi nový svet plný predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kde sa dá dostať len na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom...

Pod tvorbu nádherných palácov, mystických bytostí a zázračnej prírody sa podpísalo Oscarom ocenené štúdio Weta Digital vo Wellingtone, Nový Zéland, z ktorého dielne vyšli kinohity ako Pán Prsteňov 1-3, King Kong a mnohé iné. Film bol rovnako ako Pán Prsteňov 1-3 natáčaný vo West Auckland, na Novom Zélande v lesoch Riverhead. Detailnejšiu recenziu filmu nájdete na tejto adrese.

Blog sa presťahoval na túto adresu.

0 komentárov:

Súvisiace články podľa označeniaWidget by Hoctro